top of page

O FESTIWALU

Festiwal gitarowy Wśród pól jest organizowany przez Miasto i Gminę Wiązów. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w dniach 7-9 czerwca 2013 roku. Koordynatorem jest nauczyciel ze szkoły muzycznej w Wiązowie - Łukasz Figiel. Cała inicjatywa Festiwalu ma na celu rozwój życia kulturalnego regionu ze szczególnym uwzględnieniem jego najmłodszych mieszkańców. Celem organizatorów imprezy jest także zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania nauki w szkołach artystycznych oraz umożliwienie okolicznym mieszkańcom dostępu do sztuki, jaką jest muzyka gitarowa. Festiwal daje szansę młodym adeptom sztuki gitarowej spotkania się z rówieśnikami z całej Polski, którzy podzielają tę samą pasję oraz umożliwia im rozwój pod okiem wybitnych pedagogów.

 

W ramach Festiwalu odbywają się: konkurs dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, koncerty zaproszonych gości, warsztaty gitarowe oraz wystawy gitar i akcesoriów gitarowych firmy Interton Classic  - fundatora głównych nagród w konkursie.

 

Od pierwszej edycji nadzór nad przebiegiem konkursu sprawuje prof. Andrzej Mokry z Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg.

bottom of page